Az elmúlt évtizedekben a GDP termelése és az alapvető gazdasági folyamatok jelentős része átalakult, és ma már megvalósíthatatlan digitális támogatás nélkül. Ez a változás új üzleti szemléletmódot és gondolkodást igényel.
Erről a változó szemléletmódról, az üzleti világ gyors átalakulásáról, a digitális világ kihívásairól szól az alapvetően üzleti orientáltságú DiBiz (Digital Business) Magazin, mely egyaránt teret ad az akadémiai és üzleti értelmezésnek.
A tudományos rovatban (STÚDIÓ) megjelenő cikkek megfelelnek a nemzetközi publikációs elvárásoknak és bírálati követelményeknek: a cikkeket double blind review rendszerben értékeljük és a visszajelzések alapján publikáljuk.
A tudományos rovatba – többek között – a következő témákban várunk cikkeket:
▪ Vállalati folyamatok digitalizálása
▪ Iparágak átalakulása a technológia fejlődés segítségével
▪ Innováció
▪ Okos városok (közlekedés, közigazgatás, egészségügy)
▪ Oktatás átalakulása (digitalizálódás, átalakuló képességek, munkaadói elvárások)
▪ Technológia által megváltoztatott területek, szakmák, tudományágak
▪ Intelligens megoldások, mesterséges intelligencia, robotika, automatizálás
További témajavaslat esetén kérjük vegye fel a kapcsolatot a szerkesztőbizottság titkárával, Vas Rékával (reka.vas@uni-corvinus.hu).
Minden tudományos kategóriába eső cikkel kapcsolatban alapvető elvárás a közérthetőség, és a kutatás relevanciájának a Magazin témáihoz való kapcsolása. A cikkek stílusával kapcsolatos elvárásokat a Szerzői Segédlet tartalmazza.
Műfajilag:
▪ Tudományos elemző cikk
▪ Kutatási eredmények bemutatása
▪ Esettanulmány
Mintacikkek:
▪ Racskó Péter: Haditudósítás a digitális frontokról
▪ Fehér Péter – Varga Krisztián: Folyamattudatosság és szabályozás
A szerkesztőség szívesen fogadja a nem tudományos kategóriába eső írásokat is, amelyek lehetnek önálló vélemény, informatív vagy elemző cikkek, illetve hozzászólások már megjelent írásokhoz. Ezekre példákat elsősorban a magazin TREND, SPOT és FUTURA rovataiban lehet találni. (dibiz.hu)
A cikkekről szóló javaslatokkal fordulhatnak a szerkesztőbizottság titkárához, vagy közvetlenül Meixner Zoltán főszerkesztőhöz is (z.meixner@dibiz.hu).
Tisztelt Szerkesztőség!
Szeretném felhívni figyelmüket a
Kertész Gyula-Borsos Attila: 1938 (plusz-mínusz egy) repertórium, című kiadványra, amely a MEK-ben található, az alábbi címen:
http://mek.oszk.hu/13400/13481/
Jó lenne, ha a könyvismertetőjükben írnának erről, hogy minél többen ismerjék és használják ezt a kiadvány.
üdvözlettel: Borsos Attila
Tisztelt Borsos Úr!
Amennyiben a repertórium szerkesztésének digitális vonatkozásairól esik szó, a DIBIZ érdeklődési körébe kerülhet egy ilyen írás. Ha van erre jelentkező szerző, vele tudunk egyeztetni, hogy fogadhatjuk-e a cikket.
Üdvözlettel,
Meixner Zoltán